Jdi na obsah Jdi na menu
 


Muži A doma deklasovali Prostějov a potrápili Přerov

14. 2. 2011

V sobotu 12.2. a v neděli 13.2. odehráli muži A další dvě utkání 2.ligy mužů. Jednalo se o 15. a 16. kolo. Našimi soupeři byly týmy FbC Playmakers Prostějov a momentálně druhý celek tabulky, FBC Spartak Přerov. V minulém kole jsme dokázali obrat o první bod suverénního lídra Hattrick Brno a tak jsme chtěli doma bodovat. Navíc, poslední domácí prohru jsme zaznamenali 3.10. v domácím duelu právě s Hattrickem. Od té doby, jsme doma hořkost porážky nepoznali.

 

Z.F.K. Petrovice 17:4 FbC Playmakers Prostějov

Do zápasu jsme šli s cílem oplatit Prostějovu porážku z prvního vzájemného duelu. Prostějov však vstoupil do zápasu aktivně a snažil se napadat naši rozehrávku. Nám se však dařilo úspěšně podnikat rychlé protiútoky a vytvářet si šance. Jednu z nich využil v čase 6:09 nejlepší střelec soutěže Marek Cihelka a započal tak jak svůj, tak i koncert celého týmu. Prostějov sice dokázal za 7 sekund bleskově odpovědět, ale poté jsme zásluhou dvou branek Ondřeje Firdy a jedné Jiřího Mareše odskočili na 3 brankový rozdíl. Prostějov se i přesto v první třetině ještě zmohl na korigující gól a tak první třetina skončila za stavu 4:2. Druhá třetina však byla zcela v naší režii a právě v ní se celý zápas rozhodoval. Když se dvakrát prosadili opět Ondřej Firda, Marek Cihelka, Jiří Mareš a jeden gól přidal i Vítězslav Růžička, bylo skóre po dvou třetinách 11:2! Prostějov sice ve třetí třetině dokázal vsítit 2 branky, ale zbytek utkání si pro sebe rezervovala dvojice Cihelka – Růžička, která se postarala o zbývajících 6 branek v síti Prostějova. Lídr tabulky střelců Marek Cihelka zakončil zápas brankou vstřelenou sekundu před koncem utkání a celkem nasbíral 7 gólů a 3 asistence, bodově se neztratili ani Ondřej Firda (4+3) a Vítězslav Růžička (3+1)

 

B: 6:09 – Cihelka (Ochodek), 7:32 – Firda, 13:16 – Firda (Cihelka), 15:20 – Mareš (Ochodek)

    23:21 – Firda (Cihelka), 23:47 – Mareš (Růžička), 25:24 – Cihelka (Ochodek),

    32:19 – Růžička (Olšák D.), 34:10 – Firda (Cihelka), 36:30 – Cihelka (Firda),

    38:36 – Mareš (Olšák D.), 46:58 – Růžička (Klement), 47:12 – Cihelka (Firda),

    51:42 – Cihelka (Lázók), 52:50 – Cihelka (Firda), 55:35 – Růžička (Olšák D.),

    59:59 – Cihelka (Firda),

 

Z.F.K. Petrovice 4:7 FBC Spartak MSEM Přerov

Přerov, který nás v předzápasovém článku označil, vedle Hattricku Brno, za mužstvo s momentálně nejlepší formou v soutěži, přijel povzbuzen vítězstvím nad Třincem (8:4). Díky naší formě a umístění Přerova v tabulce (2.místo) se dal očekávat vyrovnaný a atraktivní florbal. My jsme v zápase nemohli počítat s nemocným Michalem Olšákem a zraněným Romanem Ochodkem. Do obrany se tak zatáhnul Vítězslav Růžička, z béčka tým doplnil Roman Franek a z céčka David Tomala. Vstup do zápasu se nám moc nevyvedl, to když kapitán Přerova Ďopan v čase 1:45 vymetl pavučinky v horním rohu naší brány. Nám se podařilo vyrovnat o necelé 4 minuty později v přesilové hře. To však bylo z naší strany v první třetině vše. Po několika chybách v obraně se Přerov dostal do dvoubrankového vedení – 1:3. Ve druhé třetině jsme však zlepšili hru v obraně a co bylo hlavní, dokázali jsme proměnit i některé šance. V čase 23:43 už bylo vyrovnáno a hrálo se zase od začátku. Hra byla vyrovnaná, oba týmy si vytvářely šance a gólmani předváděli perfektní zákroky. Místy jsme měli i navrch, ale pak opět skóroval Přerov – 3:4. V čase 34:22 nás rozhodčí poslali do oslabení, ve kterém utekla dvojice Schulhauser – Cihelka a druhý jmenovaný s přehledem zakončil. Z tohoto gólu jsme měli opravdu velkou radost a i náš vyloučený hráč šel oslavovat na střed hřiště s námi.To se však ve florbale bere jako porušení pravidel a tak se naše hra v oslabení prodloužila o 2 minuty. Přesilovku nakonec Přerov využil a do šaten se šlo za stavu 4:5. Ve třetí třetině však dokázal Přerov brzy zvýšit na 4:6 a i přesto, že se hrál vyrovnaný florbal a vytvářeli jsme si šance, jakoby nám střelecký prach ze sobotního duelu zvlhnul. Navíc je nutno pochválit i gólmana Přerova, který svůj mančaft podržel. V polovině poslední části přidal Přerov gól na 4:7 a i přes naši snahu a závěrečnou powerplay už se výsledek nezměnil.

 

B: 4:08 – Schulhauser (Olšák D.), 22:29 – Schulhauser (Svoreň), 23:43 – Olšák D. (Firda),

    35:00 – Cihelka (Schulhauser)

 

Sestava:

gólmani: Waleczek, Burek

obránci: Olšák M. – Lázók, Ochodek – Klement, Franek – Tomala

útočníci: Olšák D. – Mareš – Růžička, Firda – Svoreň – Cihelka, Schulhauser

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář