Jdi na obsah Jdi na menu
 


Romana Kantora střídá Libor Hrček!

4. 6. 2013

Dne 19.května jsme dostali zprávu, že se v pondělí 27.5. na tréninku dozvíme jméno nového trénéra a jeho požadavky. Abych řekl pravdu, pro každého to byla opravdu překvapivá zpráva, protože při hodnocení sezony z pohledu vedení a samotného trenéra Romana Kantora, nám bylo řečeno, že by spolupráce měla pokračovat i nadále. Bohužel situace v Torpedu Havířov začala být natolik vážná, že se naše vedení po dohodě s Romanem Kantorem rozešlo. Pro ty méně informované, jedná se o to, že Torpedo po sestupu z extraligy nakonec nepřihlásí ani 1.ligu mužů, ale bude hrát společně s námi ligu druhou. O těch důvodech si můžete přečíst v dnešním rozhovoru s Romanem Kantorem pro server florbalmag.cz, který najdete ZDE.

Novým trenérem našeho A-týmu se tak pro sezonu 2013/2014 stává pan Libor Hrček. Libor Hrček dlouho působil na extraligových palubovkách jako hráč. S Ostravským FBC si připsal jedno pohárové vítězství (2001) a následně i tři stříbrné medaile z extraligy. Pak však jeho kariéru zabrzdilo zranění ramene a dal se na dráhu trenéra. A o svých trenérských schopnostech začal širší florbalovou veřejnost přesvědčovat hlavně při angažmá v prvoligovém Paskově. S tímto týmem se dokázal vždy probít do play-off a dokonce dosáhl i na semifinále. Po několika letech strávených v Paskově se pan Hrček stal pro sezonu 2012/2013 novým hlavním trenérem extraligového FBC Ostrava. Tak mu však pšenka nekvetla. Nevyrovnané výkony a celkově špatná atmosféra v klubu, kterou dokázal v posledních letech ukočírovat pouze trenér Smeták, vedly k tomu, že se Hrček s FBC rozloučil již v listopadu. Poté následoval krátký odpočinek a 4 kola před koncem první ligy se znovu vrátil do týmu Paskova. Ten se potácel ve značné krizi, topil se na posledním místě tabulky, na zápasy jezdil v 7 lidech a dostával velké gólové příděly. Čekalo ho jisto jistě play-down, kde jako vítěz vyjde pouze jeden tým ze čtyř. A světe div se, Hrček dokázal Paskov zachránit, třeba na úkor MVILu Ostrava, který do posledního kola bojoval o play-off, ale nakonec se bude opět utkávat s námi ve druhé lize. Po záchraně Paskova už ale Hrček nechtěl dále v tomto týmu pokračovat a po nabídce našeho vedení, došlo k podpisu smlouvy. Nutno navíc dodat, že Libor Hrček zastává i roli asistenta Jana Holovky u reprezentace Slovenska.

S novým trenérem jsou samozřejmě spjaty i změny, které se budou provádět. Jedná se především o hráčský kádr. Hotovou věcí jsou odchody související s odchodem Romana Kantora. Gólman Karel Marek a obránce Jakub Kantor už v našem týmu nadále působit nebudou. Naopak jako první posila byl představen Martin Ščigel, který pod Hrček působil v předešlých letech v Paskově a loňskou sezonu strávil v Českém Těšíně. Další posily by měly přibývat a my o nich budeme chtít samozřejmě včas informovat. Bylo ohlášeno, že by měli do týmu přibýt 2 golmani, protože s gólmany jsme se v minulé sezoně někdy hodně trápili. V kuloárech jsem zaslechl jméno Marcela Suchánka z Vítkovic, ale je to prozatím ničím neověřená zpráva, kterou nelze brát vážně. Uvidíme jak se situace bude dále vyvíjet, každopádně má nový trenér v plánu přivést 5 až 7 hráčů pro zvýšení konkurecne. První trénink se plánuje na 19. srpna a vypadá to, že opět půjdeme do sezony bez letní přípravy.